izmir direksiyon dersi

Temel sürüş becerileri merkezi olarak, İzmir bölgesinde özel direksiyon dersleriyleYeni sürücülere öğrenme sürecindeusta direksiyon eğitmenlerimiz eşliğinde, etkili direksiyon eğitimi yöntemleriyle, daha fazla sürüş deneyimi kazanmalarına, sürüş becerileri edinmelerine ve daha güvenli sürücüler haline gelmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktayız.


İzmir genelinde vermiş olduğumuz özel direksiyon dersleri sayesinde; Güvenli araç kullanma becerilerinin yanı sıra, trafik kurallarına ilişkin pratik bilgilerde edineceksiniz. Trafik kuralları karayollarında trafik akışının güvenli ve hızlı olmasının temelini oluşturmaktadır.


İzmir bölgesinde sunmuş olduğumuz özel sürüş eğitimi hizmeti içeriğimiz; Yeni başlayan ve direksiyon geliştirme aşamasındaki sürücüler için yararlı olan, yol güvenliği ile ilgili bazı değerli tavsiyeleri ve güvenli araç kullanma tekniklerini de kapsamaktadır. Yol güvenliğinin, ister araç, motosiklet ya da bisiklet sürücüsü, ister yaya ve hatta yolcu olsun, yolu paylaşan herkesin sorumluluğu olduğu unutulmamalıdır.


Türkiye Cumhuriyeti HükümetiSürücülere, kullanacakları yolları, belirli şartlara uymaları koşuluyla sağlamak-tadır.


Sürücü ehliyetinizi bir ‘kontrat’ ya da bir sürücü olarak toplumun diğer bireyleri ile aranızdaki bir anlaşma olarak düşününüz.


Bu anlaşma ile sürücüler;
 Karayolları ulaşım yasalarında yer alan, trafik kurallarını öğrendiklerini ve uygulayacaklarını, trafiğin çevre üzerindeki etkilerini azaltmanın ve karayolları sisteminin verimli kullanımına yönelik,  toplumun kaygılarının bilincinde olduklarını, Güvenli bir şekilde araç kullanma becerilerini göstereceklerini, trafik yasalarına uyacaklarını ve sorumlu bir şekilde araç kullanacaklarını kabul etmiş olurlar.

Bu anlaşma, başkalarının rahatsız olmasına, mali olarak zarar görmesine ya da acı çekmesine neden olmamalıdır.


Önemli trafik suçlarının işlenmesi durumunda bu anlaşma ihlal edilmiş olabilir. Bu suçlara, para cezaları, ehliyetin iptali, araç kullanmaktan men edilme, ehliyetin geçici olarak geri alınması ya da daha ağır suçlarda hapis cezası gibi cezalar uygulanmaktadır.

Teorik ehliyet sınavını başarılı bir şekilde geçtiğinizi belirtip, direksiyon sınavında başarılı olamıyorum diyorsanız.

Ehliyet almak için kayıt olduğunuz sürücü kursunun,pratik direksiyon derslerini,sürüş becerilerinizi geliştirmek açısından yetersiz buluyorsanız.

İstihdam edileceğiniz iş konusunda araç kullanma gerekliliği var ama kullanamıyorsanız.

Kariyeriniz için kısa sürede sürüş becerisi kazanmayı arzuluyorsanız.


Ehliyetiniz var, fakat yoğun çalışma temposu içerisinde fırsat bulup, sürüş becerilerinizi geliştirmediyseniz.

Araba kullanabiliyorsunuz, ancak psikolojik eşiği atlayamadınız, kent trafiği gözünüzde büyüyor, sürüş konusunda öz güven eksikliğiniz var ise.

Araba kullanmanın artık bir zaruret olduğunu belirtip, profesyonel direksiyon derslerine ihtiyaç duyu-yorsanız.

Eşim, ailem ve arkadaşlarım sürüş konusunda bana yardımcı olamıyor diyorsanız.

Olumlu sürücü tutumları geliştirebilmeniz için model alacağınız pozitif bir direksiyon eğitmenine ihtiyacınız var ise.

Ev hanımı olarak, eşinizin yoğun temposuna yardımcı olmak, iş yükünü hafifletmek için direksiyon dersine ihtiyacınız var ise.

Bir ebeveyn olarak yeni ehliyet almış yetişkin çocuklarınızın, sürüş yetersizliğini öngörüp,  güvenli bir trafik ortamında, olumlu bir sürücü olmalarını istiyor ve bunun için çaba sarf ediyorsanız.

Sürüş esnasında Araç konumlandırma, yönlenme becerileri, hız ve mesafe tahmini, tehlikeleri algılama gibi sürüş eylemlerini uygulamada eksikleriniz var ise.

Sürüş derslerinde,öğrenirken farklılığı,araç kullanırken özgürlüğü hissetmek istiyorsanız.

Direksiyon eğitiminin profesyonel adresi direksiyon dersi tv. Fenomeni olacaksınız.

Profesyonel ve pozitif sürüş eğitmenlerimiz, sizin sürüş ve trafik kaygılarınızı bir tutkuya dönüştüre-cek.

Belirtmiş olduğunuz adresten alınıp kilometre sınırı olmaksızın lokasyon sınırı olmaksızın direksiyon dersi sonunda tekrar belirtmiş olduğuz bir adrese bırakılacaksınız.

Özel direksiyon dersi süresince, olabilecek kazalardan ya da olumsuzluklardan sorumlu değilsiniz.

İzmir’in bütün semtlerinde, özel direksiyon dersi hizmeti sunmaktayız.

Otomatik ve manüel araçlarımızla almış olduğunuz direksiyon derslerinin her dakikasını bilgi ve becerileriniz açısından dolu dolu yaşayacaksınız.


Özel ders, hocanın öğrenciyle birebir ilgilenmesi, bütün bilgi ve becerisini o saatler içinde sadece o öğrenciye aktarması demektir. Adı üstünde ÖZEL bir muameledir. Özel direksiyon dersinde de durum değişmez. Farklı olarak öğrencinin araba kullanmayı öğrenmesi için eğitmen, öğrenciye istediği saatler arasında donanımlı bir araç temin eder. Bu aracın sadece bir kişiye özel olarak kiralanması ve adresine gönderilmesi demektir.


Özel direksiyon dersi, bilgi yanında materyali ve masrafı olan bir eğitim sistemidir. (yakıt, kasko, deformasyon vb.)

Araba kullanmak; dikkatli olmayı ve bir çok organımızın uyum içerisinde, eşgüdümlü birlikteliğini gerektiren, dikkatsizlik ve uyumsuzluk durumunda ise yüksek risk içeren eylemler bütünüdür. Bu eylemler, sürüş deneyimi ile pekiştirilir ve kesinlikle unutulmaz. Ancak sürücünün yaşına bağlı olarak reflekslerin zayıflaması, sürüş dinamiğini de zayıflatır. Sürücüler trafik ortamı içerisinde sürüş eylemini gerçekleştirirken, ileri seviyede gözlem, tehlikeleri algılama, öngörme, karar verme vb gibi risk içeren sürüş olgularını doğal olarak uygular ve araçlarını bu olguların sonuçlarına göre konumlandırırlar.