Ders Programı:
1.Ders: Bu ders trafiğe kapalı alanda veya az olan yerlerde yapılmakta olup anlatım kalkış ve duruşlar, direksiyon tutuş ve kırmalar yapılmaktadır. (Bu derste 1.ve 2. vites kullanılmaktadır.)

2.Ders: Kalkış ve duruşların tekrarı , direksiyon hakimiyeti ve kırma şekli görülmekte , geriye gidiş ve kaydırmadan rampada kalkış ,ayrıca bu ders akan trafikte verilerek 3. vites kullanılmaktadır.

3.Ders:1. ve 2. derslerin tekrarı, park çalışması ( hazırlık ) ayrıca bu dersten itibaren trafiğin yoğun yerlerine girilerek güzergah fark etmeksizin İzmir’in her yerine gidilmektedir.

4.Ders: Park çalışması, rampada kalkış ve şerit değiştirmeler, dönüşlerin tekrarı,geri vites, ayrıca gerek görüldüğünde 4. vites kullanılacaktır.

5.Ders: Kavşaklara giriş ve dönel kavşaklarda dönüş yapma, ayrıca dar alanlarda geçiş ve dönüş yapma . Bu derste sürücü adayının isteği üzerine sıkça kullanacağı güzergâh varsa söz konusu güzergâhı kullanarak böylece o güzergâhta da pratik yapma şansını bulacaktır.

6.Ders: Genel tekrar ve sürücü adayı hangi konuda zayıfsa söz konusu konunun tekrarı yapılmaktadır. Ayrıca uygun görülürse çevre yoluna girerek 4. ve 5. vites kullanılacaktır.

Not: Yukarıda belirtmiş olduğumuz program ve sıralamayı bazı aşırı derecede heyecanlı sürücü adaylarımıza uygulayamayacağımızı ve altı derste iyi bir sürücü olamayacağınızı göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

*****  Özel direksiyon dersi için bizi tercih ederseniz doğru bir karar verdiğinize emin olabilirsiniz. Bu işin ciddi bir iş olduğunu unutmamalıyız. Bu nedenle profesyonel olmayanlardan öğrenemeyeceğinizi bir kez daha hatırlatır başarılar dileriz.  *****

Özel direksiyon dersi ücretleri hakkında ve detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız…
DERS BAŞLANGICINDA EVİNİZDEN ALIP, DERS SONUNDA EVİNİZE BIRAKIYORUZ

 direksiyon egitimi dersi2 Ders Programı